XVI Krakowskie Repetytorium dla Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych

16 listopada 2013 r., czyli już w najbliższą sobotę, odbędzie się XVI Krakowskie Repetytorium dla Tłumaczy Przysięgłych. Spotkanie będzie miało miejsce w salach Konferencyjnych SDH „Jubilat” w Krakowie przy al. Krasińskiego 1/2 w godzinach 10:00-16:00.

Podczas Repetytorium będą omawiane istotne kwestie dotyczące tłumaczeń specjalistycznych w sprawach karnych. W programie spotkania znajdą się tak ważne zagadnienia, jak:

  • Typowe błędy w tłumaczeniach specjalistycznych.
  • Pomoc prawna w sprawach karnych – współpraca z państwami członkowskimi UE z udziałem tłumaczy.

Po wystąpieniach prelegentów zaplanowana jest dyskusja dla uczestników. Ponadto, sekcje językowe biorące udział w spotkaniu - angielska, niemiecka, francuska, rosyjska i włoska - zajmą się opracowaniem listy terminologicznej dotyczącej pomocy prawnej w sprawach karnych w oparciu o obowiązujące w tym zakresie konwencje międzynarodowe.

Angielską sekcję językową prowadzić będzie nasza tłumacz przysięgła, pani Monika Mostowy.

Na XVI Krakowskie Repetytorium dla Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych zapraszamy wszystkich zainteresowanych tłumaczy przysięgłych oraz studentów.

Szczegółowy plan spotkania oraz informacje o zgłoszeniach dostępne są na stronie Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS pod adresem:http://www.tepis.org.pl/ksztalcenie/tepis/xvi-krtps.pdf